Kontakt & Personal

Mail: info@holmafolkhogskola.se

Telefon: 0760 093857

Post- och besöksadress:

Holma Folkhögskola
Holma 135
243 93 Höör

Du hittar oss här

Personal


Rektor

Andreas Jonsson

Rektor och lärare
Undervisar i Permakultur PDC & Sociokrati
Kontakt: rektor@holmafolkhogskola.se
Tel: 0730-581836

Biträdande rektorer

Johanna Johansson

Biträdande rektor med ansvar för profilkurser. Undervisar i skogsträdgårdskurser
Kontakt: johanna.johansson@holmafolkhogskola.se
Tel: 070-8458364

DSC06384 Jonas Wilson

Biträdande rektor med ansvar för Allmän kurs, kurator och SYV.
Kontakt: jonas.wilson@holmafolkhogskola.se
Tel: 0730-681262

Ekonomi

  Anna Carlsson
Kontakt: ekonomi@holmafolkhogskola.se

Administratör

Kim Moberger

Administratör. Undervisar i livsmedelsförädling för självhushållare.

Kontakt: kim.moberger@holmafolkhogskola.se
Tel: 0760093857

Lärare

DSC06408 Karin Jansson

Undervisar i Regenerativ odling
Kontakt: karin.jansson@holmafolkhogskola.se

DSC06405 Nils Lindblad

Undervisar i Hantverk för självhushållare
kontakt: nils.lindblad@holmafolkhogskola.se

DSC06391 Nadja Storsaeter

Tjänstledig. Undervisar på Allmän kurs
Kontakt: nadja.storsaeter@holmafolkhogskola.se

 

DSC06387 Anna Gunulf Åberg

Undervisar på Allmän kurs
Kontakt: anna.gunulf@holmafolkhogskola.se

 

DSC06403 Hugo Malm

Undervisar på Ställ Om och på Allmän kurs
Kontakt: hugo.malm@holmafolkhogskola.se

 

DSC06398 Chris Wegweiser

Föräldraledig. Undervisar på Ställ Om och på Allmän Kurs
Kontakt: chris.wegweiser@holmafolkhogskola.se

 

Karin Ervelin

Undervisar i Mat ur Jorden
Kontakt: karin.ervelin@holmafolkhogskola.se

 

Finn Utas

Undervisar på Allmän kurs
Kontakt: finn.utas@holmafolkhogskola.se

Emelie Ekström

Stödperson för Allmän kurs
Kontakt: emelie.ekstrom@holmafolkhogskola.se

Axel Löfsved 

Undervisar i Mat ur Jorden
Kontakt: axel.lofsved@holmafolkhogskola.se

Niklas Hegfalk

Undervisar på Allmän kurs
Kontakt: niklas.hegfalk@holmafolkhogskola.se

Kjerstin Klaeboe Jonsson

Undervisar på Ställ Om
Kontakt: kjerstin.klaeboe@holmafolkhogskola.se