Kontakt & Personal

Mail: info@holmafolkhogskola.se

Telefon: 0730681262

Post- och besöksadress:

Holma Folkhögskola
Holma 135
243 93 Höör

Du hittar oss här

Personal


Rektor

Andreas Jonsson

Rektor och lärare
Undervisar i Permakultur PDC & Sociokrati
Kontakt: rektor@holmafolkhogskola.se
Tel: 0730-581836

Biträdande rektorer

DSC06408 Karin Jansson

Biträdande rektor med ansvar för profilkurser
Undervisar i odlingskurser
Kontakt: karin.jansson@holmafolkhogskola.se

DSC06384 Jonas Wilson

Administratör och biträdande rektor med ansvar för Allmän kurs.
Kontakt: administration@holmafolkhogskola.se
Tel: 0730-681262

Kurator och SYV

DSC06388 Teodora Jelesin

Kontakt: teodora.jelesin@holmafolkhogskola.se
Tel: 0703298921

 

Ekonomi

  Anna Carlsson
Kontakt: ekonomi@holmafolkhogskola.se

 

Lärare

Hanna Jönsson

Undervisar i skogsträdgårdsdesign
Kontakt: hanna.jonsson@holmafolkhogskola.se

DSC06405 Nils Lindblad

Undervisar i Hantverk för självhushållare
kontakt: nils.lindblad@holmafolkhogskola.se

 

Johanna Johansson

Undervisar i skogsträdgårdskurser
Kontakt: johanna.johansson@holmafolkhogskola.se
Tel: 070-8458364

 

DSC06391 Nadja Storsaeter

Undervisar på allmän kurs
Kontakt: nadja.storsaeter@holmafolkhogskola.se

 

DSC06387 Anna Gunulf Åberg

Undervisar på allmän kurs
Kontakt: anna.gunulf@holmafolkhogskola.se

 

DSC06403 Hugo Malm

Undervisar på Ställ Om och på Allmän kurs
Kontakt: hugo.malm@holmafolkhogskola.se

 

DSC06398 Chris Wegweiser

Undervisar på Ställ Om
Kontakt: chris.wegweiser@holmafolkhogskola.se

 

Charlotte Nycander

Undervisar i Mat ur Jorden
Kontakt: charlotte.nycander@holmafolkhogskola.se

Jennie Stenberg

Undervisar i Livsmedelsförädling
Kontakt: jennie.stenberg@holmafolkhogskola.se

   Eileen Laurie

Undervisar på Allmän kurs

Kontakt: eileen.laurie@holmafolkhogskola.se

Emelie Ekström

Stödperson för Allmän kurs
Kontakt: emelie.ekstrom@holmafolkhogskola.se