Alex, allmän kurs: ”Vi får odla, snickra och arbeta med naturen”

– Vi får odla, snickra, bygga tiny houses och arbeta med naturen. Det är avslappnat med lugnt tempo. Det säger deltagaren Alex Lindberg som går Allmän kurs med omställningsprofil på Holma Folkhögskola.

Alex, allmän kurs: "Vi får odla, snickra och arbeta med naturen"

Är du intresserad av miljö och samhällsförändring? Vill du arbeta praktiskt? Är du inte helt klar med gymnasiet? Då kanske Holma folkhögskolas allmänna kurs är något för dig."Vi får odla, snickra, bygga tiny houses och arbeta med naturen. Det är avslappnat med lugnt tempo", säger deltagaren Alex Lindberg.Kursen startar 20 augusti med undervisning i Lund och Höör. Läs mer och ansök på www.holmafolkhogskola.se/allmann-linje.

Posted by Holma folkhögskola on Friday, May 25, 2018